57.Seminarium pt. "Proces koordynacji badania klinicznego"
Informacje ogólne
Szanowni Państwo,
Agencja Badań Medycznych wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu serdecznie zapraszają na seminarium online pt. "Proces koordynacji badania klinicznego".
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat roli ośrodka i sponsora w procesie koordynacji badania klinicznego, omówieniu wizyt otwierających, zamykających i monitoringowych oraz przedstawieniu obowiązków koordynatora badań klinicznych.
Zachęcamy do udziału w szczególności osoby odpowiedzialne za koordynowanie badań klinicznych oraz wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką!
Program
AGENDA
„Proces koordynacji badania klinicznego”
12 października 2022 r. godz. 10.00
10.00 – Powitanie uczestników spotkania
10.05 – Część I. – Dorota Stefanicka-Wojtas – Koordynator badań klinicznych, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych we Wrocławiu
1. Rola ośrodka w procesie koordynacji badania klinicznego.
2. Wizyty otwierające, zamykające, monitoringowe.
3. Współpraca koordynatora z zespołem badawczym.
11:30 – Część II. - Julia Raińczuk - Koordynator badań klinicznych, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych we Wrocławiu
1. Rola sponsora w procesie koordynacji badania klinicznego.
2. Rola i obowiązki koordynatora badań klinicznych.
3. Karta obserwacji klinicznej (CRF).
12:45 Dyskusja z uczestnikami
12.55 – ZAKOŃCZENIE
Prowadzący
Julia Raińczuk
Koordynator badań klinicznych, związana z UMW od ponad 3 lat. W UCWBK odpowiedzialna za realizację badania INFERRCT. W 2008 na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskała z wyróżnieniem dyplom magistra na kierunku Stosunki międzynarodowe, a w 2009 roku dyplom magistra Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako koordynator projektów finansowanych ze środków unijnych oraz manager międzynarodowych projektów naukowych. To właśnie w trakcie pracy przy projektach medycznych zrodziło się jej zainteresowanie badaniami klinicznymi, które przerodziło się w pasję i chęć rozwoju zawodowego w tym obszarze. Ukończyła studia podyplomowe „Niekomercyjne Badania Kliniczne – projektowanie, realizacja i zarządzanie” na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.. Jest członkiem grupy roboczej Polskiej Sieci Badań Klinicznych w obszarze Monitorowania.
Dorota Stefanicka - Wojtas
Studiowała Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 2014 ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie i Marketing” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu a w 2020 studia podyplomowe na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku „Badania kliniczne – metodologia, organizacja i zarządzanie”. Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu pracuje od 2017 roku. Początkowo jako manager projektów międzynarodowych, następnie jako koordynator badań klinicznych. W UCWBK odpowiedzialna za realizację badania LBL-2018 i IntReAll2010. Jej dodatkowe pole zainteresowań to medycyna spersonalizowana. Na Uniwersytecie Medycznym otworzyła przewód doktorski, który ma pomóc wskazać bariery i czynniki ułatwiające wdrażanie innowacyjnych interwencji w ramach polskiego systemu opieki zdrowotnej. Jest asystentem naukowym w projekcie Horyzont 2020 „Regions4PerMed – Interregional coordination for a fast and deep uptake of personalised health”.
Uwagi
Na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymają Państwo link do spotkania.
Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatami wyświetlanymi w trakcie rejestracji oraz po jej dokonaniu. Otrzymanie maila z potwierdzeniem zapisu na dane szkolenie jest jednoznaczne z prawidłowym ukończeniem rejestracji i zakwalifikowaniem na szkolenie.
Ilość uczestników jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.